Toplam Ziyaretci
29995

 OKUL VE PERSONEL SERVİSLERİNİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI…

okul250-500

 

Binlerce öğrenciyi taşıyan öğrenci servislerinin güvenli olması yönünde yapılan çalışmalarına devam eden AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı “Okul ve Personel Servislerinin Sorunları ve Çözüm Arayışları” konulu çalıştay düzenledi.

AK Parti Genel Merkezi’nde tarafların öneri ve görüşlerini almak üzere düzenlenen çalıştaya Sosyal İşler Birim Başkan Yardımcıları Ağrı Vekili Fatma Salman, İstanbul Vekili İsmail Safi, MKYK Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve Çiğdem Karaaslan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Satın Alma Grup Başkan Vekili Kamil Erdoğan, Başbakanlık Eğitim Müşaviri Muhterem Kurt, Bahçeşehir Üniversitesi Ulaşım Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama Denetleme Daire Başkan Yardımcısı ve 2.Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Göksel, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Emniyet Amiri Dr. Hakan Yalçın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetler Müdürü Mustafa Erol,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetler Müdür Yardımcısı Ali Öztürk, Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Mümtaz Durlanık, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Orduhan, İstanbul Umum Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk,  Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi Ünsal Akkuş, ATO Meclis Üyesi ve Ankara Servis Taşımacılar Birliği Dernek Başkanı Cemal Baltacı, ATO Meclis Üyesi ve Özel Eğitim Kurumu Sahibi Kadir Cesur, Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı, Bursa Servis Araçları İşletmecileri ve Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Sadi Aydın, Eğitim-Bir-Sen Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Tekin Korku, Çayyolu Necdet Seçkinöz Ortaokulu Müdürü Cuma Ali Can, Faruk Nafiz Çamlıbel Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Semiye Palancı,  Personel Servisi Kullanıcısı Nazmiye Teymurtaş ve öğrenci velisi Hayrettin Ceylan katıldı.

AK Parti Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar; “Okulların açılması ile birlikte mesailerine başlayan servisler ve taşınan öğrencilerin güvenliği hakkında Birimimize gelen şikâyetler üzerine konuyu gündemimize aldık bununla ilgili olarak daha önce de çalışmalarımız oldu. Birimimize gelen şikayetlerin başında servisçilerin hızlı araç kullanması gelmektedir. Hem memur hem de okul öğrenci taşımacılığı yapan servisçiler her iki tarafa yetişebilmek için kontrolsüz hız yapmakta ve bunun sonucunda istemediğimiz olaylar meydana gelmektedir. Uygulanan servis ücreti farkları, çocukların okulda servis bekleme süresinin fazla olması gelen şikayetler arasındadır. Ayrıca farklı illerde C plaka servis araçlarına yönelik uygulama farkları da bulunmaktadır. Bu anlamda hem servis sürücülerinin güvenliği hem de taşınan öğrencilerin güvenliğini sağlayabilmek adına bu çalıştayı düzenledik. Konuyla ilgili gerekli çalışmalarımız tamamlandıktan sonra hazırlayacağımız rapor Sayın Başbakanımız ile de paylaşılarak gerekli yol izlenecektir.” Dedi.

Düzenlenen çalıştayda konu ile ilgili muhatapların okul ve personel servislerine yönelik yaşadığı sorunlar masaya yatırılırken çözüm önerileri de tartışıldı.

Çalıştaydan elde edilen sonuçlar, Sosyal İşler Başkanlığı’nın resmi adresi olan [email protected] ‘ye gelen mailler ile birlikte rapor haline getirilerek Sayın Başbakanımıza sunulacaktır.

 

 

 

 

ARŞİV için tıklayınız